Posaďte se!

Začátkem listopadu bylo na Střekovském nábřeží nainstalováno devatenáct originálních laviček podle návrhu architekta Adama Wlazela (MAK architekti). Překvapením bylo, že jejich výroba stála dokonce méně než obdobný typový výrobek (cena podobných laviček je mezi 15–17 tisíci Kč). Tím začala realizace minimalistického projektu (odpočinková místa, ohniště, úprava břehu, obnova sportoviště), který si veřejnost vybrala na besedách uskutečněných koncem loňského roku a v únoru 2018 pod názvem „Střekovské nábřeží – Co bude dál?“.

Kromě laviček by se v nejbližší době měla konečně vysadit květinová louka, protože dřívější realizaci zabránilo letošního výrazné sucho. Složitý byrokratický proces také zpomalil realizaci sportovního hřiště, úpravy břehů pro koupání, ohniště atd. Záleží na přístupu stavebního úřadu a vstřícnosti Povodí, který je vlastník a správce pozemků v okolí řeky. Je vidět, že skutečné zapojení veřejnosti do přípravy oživení má smysl, stejně jako profesionální cesta za pomocí zpřesňování návrhů na základě studií. PRO! Ústí děkuje také za iniciaci aktivit kolem nábřeží spolku Střekovské matky.

Věříme, že nynější vedení střekovské radnice také přání veřejnosti vyslyší a projekt dokončí, protože všechny návrhy jsou připraveny k realizaci.